IPL 

Odstranění chloupků 

Omlazení pleti

Odstranění pigmentových skvrn

Akné stop

Co je IPL

IPL je zkratka pro intenzivní pulsní světlo. Jedná se o širokospektrální světelný výboj, podobný laserovému paprsku, který produkuje xenonová výbojka. Ta je umístěna ve světlo vodivé komoře, která usměrňuje světelný tok.  Dle různých filtrů se pomocí IPL řeší problematická pleť - akné, pigmentové skvrny, červené tečky, rejuvenace pleti - omlazení  a dlouhodobé odstranění chloupků.

Jak dlouho účinky IPL vydrží

Účinky IPL jsou na 9 měsíců, ale vše je individuální. Nejlepší výsledky s dlouhodobým efektem jsou, po absolvování kůry 10 -12 aplikací, jednou za měsíc či dva podstoupit udržovací proceduru (krom letních měsíců).

Pokud jde o odstraňování chloupků, je nutné dodržovat tyto 3 pravidla:

1. chloupky před aplikací 6měsíců netrhat - pouze holit

2. jít na ošetření s chloupky o délce minimálně 0,5cm

3. po aplikaci nechat působit 5dní, poté oholit - nikoliv trhat


Kdy je možné použít IPL technologii

Ošetření IPL je možné od podzimu do jara. Pokožka, na kterou byla použita technologie IPL nesmí být vystavena slunečnímu záření. Hrozí jí porušení, pigmentové skvrny, spáleniny a následné jizvy. Je třeba si tuto kůru dobře naplánovat. 

Kontraindikace

Ošetření IPL je kontraindikováno u pacientů s cukrovkou, plicní embolií, vysokým krevním tlakem, infarktem myokardu, kardiostimulátorem nebo jiným kovovým implantátem, žilní trombózou, epilepsii a u žen v graviditě. Dále u osob s infekčním onemocněním kůže jako je např. herpes simplex nebo pásový opar, u osob, u kterých se někdy objevila vyrážka v souvislosti ze světelným zářením nebo které se intenzivně slunily těsně před zákrokem.

Ošetření by neměli absolvovat lidé užívající léky na ředění krve nebo léky, jež způsobují přecitlivělost na světlo. IPL není vhodné použít na tetovaná místa pokožky.