Upřete oči na sebe!

Autor: Denisa Novotná01.07.2023

Ač si to neuvědomujeme, naše oči toho mají během dne dost na práci. Mrkají, zírají do počítače a mobilu, vyjadřují emoce a občas pláčou. Není se čemu divit, že se na nich pak může projevovat únava, dehydratace a stres. Jak tedy očím ulevit a jak jim dodat péči, kterou si zaslouží?

1. DŮKLADNÉ ODLIČOVÁNÍ

Základem, nejen správné péče o oční okolí, ale i pleti obecně, je odlíčení a čištění pleti. Důkladné bychom měly být zejména v okolí očí, jelikož zbytky make-upu a dalších nečistot by mohly způsobit v očích záněty, případně jiné nepříjemné zdravotní komplikace. K odlíčení zvolte ideálně odličovač, který nebude v očích pálit, nebo je jinak dráždit.

Pro dočištění použijte pleťovou vodu (tonikum) DR. BAUMANN, která je citlivá k očnímu okolí a podporuje správné pH pleti. Nebo použijte Tonikum SkinIdent, které navíc:

  • obsahuje vyšší podíl provitaminu B5 a kyseliny hyaluronové,
  • již v této fázi poskytuje pleti maximální míru péče a vlhkosti.

2. SPRÁVNĚ ZVOLENÁ PÉČE

Po čištění by měla přijít na řadu vhodná péče, která nebude dráždit a zároveň pleť v okolí očí zklidní, regeneruje, hydratuje a vyživí. Vyberte si tu svou z naší nabídky, navíc tento měsíc ve výhodné akci (a praktických cestovních velikostech)!

  • Oční gel

Hydratace není nikdy dost a pokud hledáte nějakou, která na pleti nezanechá mastný film a zároveň ji můžete použít jako podklad pro make-up, máme pro vás hned 2 ideální řešení!

V Očním gelu DR. BAUMANN jsou kromě kyseliny hyaluronové, obsaženy také ceramidy. Jedná se o molekuly tuků, které obnovují strukturu pleti a zabraňují ztrátě elasticity. Dále je v něm obsažen přírodní vitamin E, který zabraňuje předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek.

SkinIdent oční gel je, narozdíl od očního gelu DR. BAUMANN, zcela bez obsahu tuku.Díky tomu se obsažené účinné látky okamžitě vpíjejí do pokožky a mohou tak okamžitě pomoct potlačit případné otoky. Poskytuje jemnou, ale zároveň intenzivní péči a regeneraci. A to díky především urey, provitaminu B5 a kyselině hyaluronové.

  • Krém na oči

Kvůli faktu, že pokožka je v oblasti očí velmi tenká a téměř postrádá mazové žlázy, je o to důležitější ji zajistit potřebnou hydrataci. Pro extra výživu jsou tu Baumann oční krém a oční krém SkinIdent.

Oční krém Baumann obsahuje jojobový olej, vitamin A a E, provitamin B5 a lipidy. Dohromady tyto látky efektivně pečují o citlivou a suchou pleť okolo očí a působí proti vráskám.

Mezi přednosti SkinIdent očního krému patří především vyšší koncentrace účinných látek, a to alantoinu, lipidů, hyaluronátu sodného a urey. Tyto látky zajišťují optimální obsah hydratace a vyhlazenější vzhled této citlivé části pokožky obličeje.

  • Oční péče

Aby vaše oblast okolo očí byla napnutá a vyhlazená, je zapotřebí ji dodat ty správné živiny. Naše oční péče Super obsahuje vitaminy A, E a C, ale především vitamin H, který je označován za "zmizíka" vrásek. Bojuje s již existujícími i novými vráskami. Péče dále obsahuje provitamin B5 a alantoin, ty pleť chrání a fungují jako aktivní prevence proti tvorbě vrásek. Dále se těší vysoké koncentraci hyaluronátu sodného a společně s ureou a skvalenem zajišťují optimální obsah vlhkosti a vyhlazený vzhled.

3. DOSTATEK SPÁNKU

Jistě jste tu frázi již slyšely: "Vyspěte se do krásy". Nejde jen o plané řeči, je to skutečně pravda! Dostatek kvalitního spánku je důležitý nejen pro správnou regeneraci těla, ale i pleti. Během ní dochází k eliminaci vrásek a nevzhledné pleti. A navíc, jistě znáte opuchlé a unavené oči po probdělé noci. Proto se zaměřte nejen na délku svého spánku, ale i kvalitu. Jak? Dopřejte si tolik spánku, kolik potřebujete (alespoň 8 hodin), choďte spát a vstávejte pravidelně ve stejnou dobu, a především, omezte konzumaci alkoholu, který nejen, že tělo dehydratuje, ale ani nepřispívá ke svěžímu vzhledu pleti. Protože krásná pleť je odpočatá a regenerovaná pleť.