Péče o nohy

Autor: Denisa Novotná 27.01.2022

Existuje pár jednoduchých pravidel, která nám mohou pomoci uchovat zdraví svých nohou a chodidel co nejdéle. Naše boty by nikdy neměly být příliš těsné, ale naopak v nich dopřát svým nohám pohodlí. Také by měly patřit pouze nám a ani v rámci rodiny si je nepůjčovat.

Jakékoli barevné odlišnosti na nehtech nikdy není dobré zakrývat lakem, taktéž mozoly či dokonce kuří oka není radno si ošetřovat svépomocí. Vždy si raději dojděte k šikovné pedikérce, aby problém pomohla vyřešit.

A co trochu relaxu? Našim nohám po celém dni uleví, pokud si je dáme nahoru. Tedy podložíme taburetem nebo čímkoli pohodlným tak, abychom je měli alespoň v úrovni kyčlí nebo i maličko výš. Je to prevence otoků a úleva pro tok krve, která se při delším stání či sezení v nohách hromadí. Nemáte doma partnerku či partnera, který vám občas udělá masáž chodidel? Závist vůči těm, kteří náhodou mají, vyměňte za obyčejný tenisový míček, po kterém budete přejíždět chodidlem sem a tam, a tím stimulovat a uvolňovat přetížené body.

A co samotná hygiena nohou? Dopřejte jim koupel ve vodě teplé tak akorát, horká obecně pokožce příliš nesvědčí, vysušuje ji. Poté nohy natřete krémem.

V sortimentu péče o nohy DR. BAUMANN je hned několik přípravků, ze kterých se dá vybrat ten správný pro vaše nohy. Stálicemi a hodně oblíbenými jsou KRÉM NA NOHY S TEA TREE OLEJEM. Obsahem bambuckého másla chodidla chrání před vysoušením a činí je hebkými. Přidaným tea tree olejem pak předchází tvorbě plísní a nepříjemnému zápachu. Silnějším přípravkem v boji se suchými patami a prasklinami je KRÉM NA POPRASKANOU POKOŽKU. S obsahem již vyzkoušeného bambuckého másla a vyššího podílu urey zabraňuje vysychání a další tvorbě prasklin. Existující praskliny při pravidelné péči zaceluje v řádu dnů.

Novinkou v rodině přípravků péče o nohy je MASKA NA NOHY (Foot Mask). Obsah ochranného makadamového oleje v kombinaci s jojobovým nedovolí chodidlům vysychat, velmi lehce se vstřebává a extrakt ze smrkového jehličí nohy osvěžuje a dodává energii a příjemnou lehkost. Maska je vhodná jako pravidelná péče po koupeli. Druhou novinkou a extra silným pomocníkem v boji se suchými patami a velkými prasklinami je KRÉM NA POPRASKANOU POKOŽKU SUPER (Chaps Cream Super). Obsahuje bambucké máslo, jojobový a ricinový olej, které intenzivně regenerují, promašťují a vyhlazují, vysoké koncentrace urey pro udržení vlhkosti a hojivý alantoin. Obsažené látky mají dlouhotrvající účinek, do pokožky se vstřebávají pomaleji, krém je vhodné používat na noc a chodidla zabalit do čistých bavlněných ponožek.

Nezapomeňte, 10 000 kroků je pořádná porce, tak ať vám to pěkně a pohodlně šlape. :)